top of page

V areálu Pardubického pivovaru si vedení společnosti přálo navrhnout a zrealizovat nový interiér hospody „pod komínem“. Měl být jednoduchý, ale s nezaměnitelnými odkazy na pardubický kraj a místní pivo. Zároveň svěží, přátelský, mladý duchem a měl připomínat, že jsme v pivovarské hospodě.
Prvky budovy pivovaru nás inspirovaly k výběru materiálů. Červená cihla, keramická dlažba, bílá omítka, stávající litinové sloupy a nosníky. Jednoduché přírodní i natírané smrkové dřevo, žárovky, měděné detaily na pivních tancích, sedlářská kůže. Jednoduché tvary, tradiční konstrukce.
Jak zmínit v interiéru vše, co souvisí s Pardubicemi? Koňské dostihy, železnici, Labe, výlety na kole, letce Kašpara, Viléma z Perštejna nebo Kunětickou horu? A hlavně perník? V prostoru jsme pospojovali všechny typické prvky grafickou tečkovanou cyklotrasou. Jako v turistické mapě můžeme najít v interiéru odkazy provedené v bílé cukrové kresbě na zdobeném perníčku. Perníčkové je pivo, označení toalet, dokonce i opěráky lavic jsou perníčkové.
Nábytek, paravány, obklady, barové „opření“ jsou ze smrkových fošen a mají velmi jednoduchou, až „překážkovou“ konstrukci. V podstatě pijeme pivo v zahradní restauraci, na trávě u Labe, vedle závodiště.

Pardubický Pub
Hospoda "pod komínem" v Pardubickém pivovaru

Rok >

2021

Místo >

Pardubice

Foto >

Lucie Kastnerová

bottom of page